Тест на залежність, тест на залежність від наркотиків чи алкоголю. Проста методичка Doctor Dolinsky Clinical допоможе зрозуміти, чи є у Вас проблеми з залежністю.
Як зрозуміти, залежний людина від наркотиків, алкоголю, комп’ютерних або азартних ігор? Це один з найпоширеніших питань, яке може виникнути в сучасній сім’ї. Зрозуміти, залежний людина буває досить важко. По-перше, людина розташований до мінімізації проблем в своєму житті. По-друге, недосвідченість чи некомпетентність в питаннях хімічних залежностей не дозволяє зробити правильні висновки. Тому кращим рішенням для діагностики (визначення) залежності є звернення до фахівця. Для фахівця з питань залежностей діагностика використовуючи не є проблемою. Проте рідним залежної людини і самому хворому діагностувати свій стан важко. Проте є рішення і для самостійної діагностики.
Крім такої процедури, як тест на наркотики або алкогольну залежність, є стандартизовані опитувальники. В Америці розроблений класифікатор психічних розладів. Це документ, і він називається Довідник психіатричної асоціації DSM IV. В цьому довіднику вся діагностика захворювання чітко класифікована, і дозволяє мінімізувати фактор людської помилки і все ж залишається досить гнучкою для кожного конкретного випадку. Цим документом зобов’язані керуватися всієї психіатри в США. На основі цього довідника був розроблений спеціальний тест на залежність, що дозволяє навіть не фахівцеві провести первинну діагностику вживання. Для проведення цього тесту досить узяти ручку або олівець, аркуш паперу, і чесно відповісти на наступні питання відповідями «Так» або «Ні».
Питання №1: Ви Колись вживали психоактивні речовини * в більшій кількості, ніж це було заплановано?
* Наркотики або алкоголь, далі ПАР; замість ПАР можуть бути азартні ігри, комп’ютерна залежність, лудомания і т.п.
Питання №2: Ви коли-небудь вживали ПАР довше, ніж планували?
Питання №3: Чи було у Вас наполегливе бажання зменшити або контролювати прийом ПАР?
Питання №4: Чи були у Вас спроби зменшити або скоротити прийом наркотиків або алкоголю?
Питання №5: Витрачати чи Ви багато часу на вживання ПАР і дії, з ним пов’язані (підготовка, відновлення після прийому)?
Питання №6: Чи доводилося Вам пропускати важливі справи через стан сп’яніння або абстинентного синдрому (синдром відміни ПАР, «похмілля», «ломка»)?
Питання №7: Пропускали Ви важливі і бажані справи (робота, навчання, дозвілля, хобі) заради того, щоб вжити ПАР?
Питання №8: Чи виникали, посилювалися є у Вас проблеми зі здоров’ям, психікою, соціумом, сім’єю, роботою, навчанням або іншими сферами життя діяльності через те, що ти вживав або вживаєш ПАР?
Питання №9: Продовжували Ви вживати ПАР, незважаючи на те, що вживання викликало погіршення в сфері здоров’я, психіки, відносин, діяльності і т.п.?
Питання №10: Зростала у Вас переносимість (толлерантоность *) до вживання ПАР?
* Переносимість речовини, необхідність вживати більше і / або довше ПАР заради досягнення потрібного ефекту
Питання №11: Чи відчували Ви коли-небудь фізичний і психологічний дискомфорт на наступний день після вживання ПАР?
Питання №12: Чи доводилося вживати ПАР заради полегшення фізичного та / або психологічного стану, яке викликало попереднє вживання (зняття абстинентного синдрому, «ломки», «похмілля»)?
Результат тесту: Якщо, по проходженню тесту, Ви, або ваш близька людина, відповів «Так» на, як мінімум три питання, то явно має місце проблема з вживанням ПАР. Якщо відповідь «Так» відповідає мінімум шести питань, значить, безумовно має місце бути залежність, і людина потребує допомоги фахівця, якщо відповідь «так» потрапляє на дев’ять і більше питань, необхідно звернутися за допомогою в реабілітаційний центр.
Після сказаного, важливо помітити: якщо виявлено навіть разове вживання наркотику, або вживання алкоголю та іншого залежної поведінки надають істотні наслідки – ВАРТО НЕГАЙНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО СПЕЦІАЛІСТА. Адже залежність є прогресуючим і смертельним захворюванням. Це означає, що чим раніше Ви звернетеся за допомогою, тим легше зупинити проблему, і тим менше будуть наслідки.