Клініка, якій Ви можете довіряти

Doctor Dolinsky Clinic надає сучасну діагностику та своєчасну медичну допомогу у боротьбі із залежностями різної складності.


              

Запис на прийом

+38 (066) 079 39 95

Хімічні залежності: стадії виникнення, перебіг і симптоми хвороби. 

хімічні залежності Сьогодні залежність – це хвороба, певна і визнана всім фахівцями світу, що неодноразово задокументовано в Міжнародному Класифікаторі Хвороб. Це документ, що складається Всесвітньою Організацією Здоров’я при ООН. Хімічні залежності – це непереборне і нав’язливе прагнення вживати будь-яким способом хімічні речовини (наркотики) без можливості контролю поведінки. Залежність має одну і ту ж природу протікання і первинності хвороби, однак може бути викликана найрізноманітнішими факторами. В узагальненому випадку залежно прийнято ділити на поведінкові і хімічні. Про останніх і піде мова в цій статті.  

Причини хімічних залежностей. Що викликає залежність від наркотиків чи алкоголю?

Хімічні речовини часто надають психоактивний ефект, який правда не завжди приносить безпосереднє задоволення. Тому наркотики ще називають психоактивними речовинами. Прийняття таких наркотиків починає руйнувати психіку людини на органічному рівні. Рано чи пізно людина стає залежною саме через дію цієї отрути. І на жаль частіше за всього ці зміни неможливо перебороти самостійно.

Всі хімічні залежності строго прийнято називати токсикоманією (хоча в побутовому сенсі цей термін означає пристрасть до споживання хімічних і побутових реактивів, таких як клей, барвники, розчинники і т.п.). Токсикоманію так само ділять на алкоголізм і наркоманію. Хоча цей поділ вельми умовний і обумовлений виключно легальністю тих чи інших речовин. Важливо розуміти, що незалежно від споживаних речовин, хвороба залежність викликає множинні ускладнення як на фізичному, так і на психічному рівні, приводячи до передчасної смерті. Єдиним способом гарантовано позбутися залежності є лікування наркоманії або алкоголізму.

Симптоми хімічної залежності. Як визначити наркоманію чи алкоголізм?

Як визначити наявність залежності? Є безліч методик, основними з яких є тест на залежність методом психологічного анкетування або хімічний тест на наркотики. Але в цілому В цілому природа виникнення і протікання будь наркоманії однакова, а симптоми і тяжкість хвороби залежать від безпосереднього прийнятого речовини (предмета залежності). Важливо розуміти, що залежність в сформованому вигляді визначається не тільки окремими симптомами або наявністю наркотиків в крові. Тріадою симптомів виникнення хімічної залежності є такі прояви:

 • Факт хоча б разового зафіксованого вживання речовини (тест або спостереження)
 • Видиме руйнування хоча б однієї з основних сфер життя (фізична, соціальна, емоційна і духовна) на тлі вживання ПАР
 • Синдром заперечення: постійна брехня, безуспішні спроби самостійного контролю вживання і життя, заперечення власної проблеми.

Наявність хоча б одного з цих симптомів вже свідчить про те, що може мати місце бути проблема залежності. У залежності є кілька стадій протікання хвороби, починаючи від «контрольованого» епізодичного вживання, і закінчуючи повною втратою всіх життєвих цінностей і контролю над поведінкою. При цьому найважливішим є саме поведінка залежного і близьких в той момент, коли залежність явно проявляє себе в житті (хоча б два симптоми з трьох). Адже з цього моменту саме зволікання в наданні своєчасної допомоги і спроби самостійного вирішення проблеми призводять до все гіршим і гіршим наслідків.

Найкращим варіантом вирішення проблеми є консультація у фахівця, коли є підозри. Спілкування з експертом по хімічним залежностям, лікарем наркологом або психотерапевтом, спеціалізованим в лікуванні і терапії залежностей дозволять об’єктивно оцінити ситуацію, що склалася і прийняти адекватні співмірні рішення. Найкращим варіантом є лікування залежності в рамках наркологічної клініки.

Звернувшись в Наркологічну Клініку Доктора Долинського в Києві Ви отримаєте вичерпні консультації по Вашому запиту і найефективніші рішення, специфіковані під конкретну ситуацію. Doctor Dolinsky Clinical – це більш, ніж десятирічний досвід роботи в сфері лікування залежностей, виключно компетентні фахівці і гарантований результат.

Дізнайтеся більше про хімічні залежності і можливі рішення проблеми – зателефонуйте нам прямо зараз! консультації безкоштовні.


  Врятуйте життя собі і близьким!
  Залиште заявку і ми розповімо Вам покроково що потрібно зробити!


  account_circle


  phone