Клініка, якій Ви можете довіряти

Doctor Dolinsky Clinic надає сучасну діагностику та своєчасну медичну допомогу у боротьбі із залежностями різної складності.


              

Запис на прийом

+38 (066) 079 39 95

Токсикоманія – побутова залежність та незворотні наслідки.

Токсикомания Токсикоманією у науковому сенсі терміну прийнято називати будь яку хімічну залежність. Наприклад, алкоголізм та наркоманія  – це теж токсикоманія. Але у загальному сенсі токсикоманія – це вживання саме отруйних побутових речовин із метою отримання наркотичного ефекту. Токсикоманія у цьому сенсі є вкрай токсичним видом залежності, що викликає дуже непереборну психологічну залежність. Токсикоманія є одним з найшкідливіших видів хімічних залежностей, яка викликає швидкі та незворотні ускладнення у психоемоційній, розумовій, соціальній та фізичній складових життя пацієнта. Лікування токсикоманії у спеціалізованих умовах клінічного стаціонару – це першочергова умова порятунку життя від хвороби та поновлення нормальної життєдіяльності. Важливо розуміти, що токсикоман найчастіше буде приховувати свою хворобу настільки, наскільки це можливо. Але виразні симптоми токсикоманії – це поважна причина до негайного звертання за консультацією та допомогою до спеціалістів.

Токсикоманія – симптоми споживання та групи ризику.

Токсикомания употребление Токсикоманія, як і інші хвороби має ряд характерних симптомів. У випадку токсикоманії вони вкрай виразні та типові саме для цієї хвороби. Основні зовнішні симптоми токсикоманії полягають у наступному:

 • Послаблення інтелектуальної та розумової діяльності, хронічна втомлюіваність
 • Зміна кольору шкіри та виразу обличчя. Обличчя втрачає людські риси, стає схожим на маску
 • Характерний запах їдких хімічних сполук у житловому приміщенні токсикомана, від його одяги та самого
 • Асоціальна, агресивна та неадаптивна поведінка хворого
 • Втрата емоційності, притупленість
 • Під час наркотичного сп’яніння: неадекватна, заторможена поведінка, блиск у очах
 • Предмети вжитку психоактивних речовин: побутова хімія, целофанові пакти тощо у кімнаті хворого чи поряд з хатою

Токсикоманія, як хвороба, має свої групи ризику. Це ті соціальні шари суспільства, які найбільш уражені до вживання побутової хімії у якості наркотику.  Перша, і найпоширеніша група ризику, це люди дитячого і підліткового віку. Прагнення до вживання наркотиків найчастіше виникає саме у цій соціальній категорії. Але, через неможливість та важкодоступність кримінальних наркотиків токсикоманія стає легкодоступною альтернативою.  Наступною групою є наркомани з іншим основним речовиною споживання та асоціальні маргінальні елементи, які перемикаються на токсини, як більш дешевий спосіб споживання та ігнорування проблем. Останньою, але вельми поширеною є група працівників різних робочих професій. Ці люди змушені стикатися з психоактивними реактивами за родом своєї діяльності. Нехтування технікою безпеки, чи неможливість її реалізації у поганих умовах праці при роботі з барвниками, розчинниками і фіксаторами приводить до пасивного споживання. Психоактивні ефекти при цьому слабо виражені, однак купується залежності і заподіюється величезної шкоди здоров’ю..

Токсикоманія – як і що вживають токсикомани?

Переважним способом споживання побутових токсинів є інгаляційний спосіб, а найпоширеніший вид речовин – будь-які хімічні реактиви та побутові субстанції, що містять толуол і аналогічні з’єднання. Найпоширеніший спосіб вживання, це додання хімікату у целофановий пакет та вдихання парів у рот. Другим за популярністю засобом є дихання через марлю чи картонну трубку, що просякнута речовиною. Найменш популярним є пероральний  засіб вживання.

Токсикомани вживають широкий ряд психоактивних побутових речовин. До цього ряду речовин відносяться фарби і лаки, розчинники та клей. Хоча номінально корпорації і світові виробники намагаються уникати в виробництві виробів толуолу, однак ринок досі переповнений подібного роду фабрикатами. Так само вкрай популярним серед токсикоманів є споживання парів бензину і скрапленого газу. Вживання цих субстанцій вкрай небезпечно, надає сильний психоактивний ефект і викликає стійку залежність.

Наслідки токсикоманії – що робити при зіткненні с вживанням?

Важливо розуміти, що засіб вживання токсинів та їх склад причиняє не зворотню шкоду дихальній, серцево-судинній та особливо нервовій системі. Токсикоманія заподіює швидкий, стрімкий і незворотної шкоди організму і психіці споживає. Токсикоманія є одним з найнебезпечніших і смертельних проявів хімічних залежностей. Коли придбана залежність від токсинів, необхідно якомога швидше звернутися до фахівців. Так як залежний найчастіше не в змозі зупинити вживання самостійно.

Звертайтеся до фахівців негайно, зіткнувшись з проблемою – зателефонуйте нам прямо зараз!


  Врятуйте життя собі і близьким!
  Залиште заявку і ми розповімо Вам покроково що потрібно зробити!


  account_circle


  phone