Клініка, якій Ви можете довіряти

Doctor Dolinsky Clinic надає сучасну діагностику та своєчасну медичну допомогу у боротьбі із залежностями різної складності.


              

Запис на прийом

+38 (066) 079 39 95

Хвороба анорексія: симптоми, наслідки та можливі шляхи лікування. 

Анорексия Анорексія (від ін. Грецького α- – без-, не-, ὄρεξις – позив до їжі) – розлад харчової поведінки, патологічне недоїдання викликане психічною відразою до їжі. Існують дві форми анорексії, а саме:

 • Первинна анорексія – викликана гормональними або іншими розладами організму незалежно від свідомості і психіки потерпілого.
 • Вторинна анорексія – викликається штучно з метою постійного контролю ваги.

Найчастіше анорексія – це наслідок штучного придушення апетиту, що мотивоване прагненням до постійного схуднення. У цьому прагненні немає кінцевої точки у свідомості потерпілого, так як воно виникло через спотворену оцінку свого тіла і своєї краси. Але при цьому анорексія так само може бути і первинної форми. Ця форма має кардинально інші причини виникнення. Тому підхід в лікуванні анорексії в першу чергу визначається її формою.

Симптоми анорексії, як зрозуміти, що є проблеми з недоїданням?

Видимі симптоми анорексії – це в першу чергу поступова втрата ваги до хворобливих параметрів. Худоба, слабкість, знижений імунітет без видимих зовнішніх причин є вірним симптомом анорексії. Проблема в тому, що часто такі зміни відбуваються не миттєво, через що близьке оточення хворого звикає до таких тенденцій, і починають звертатися за допомогою вже в критичних випадках. Важливо розуміти що постійне схуднення в поєднанні з постійним недоїданням є стовідсотковою ознакою того, що людина схильна до анорексії. А ось форму і причини захворювання визначити здатний тільки грамотний фахівець.

При цьому існує цілий ряд симптомів анорексії, недоступних для поверхневого аналізу. В першу чергу важливо розуміти, що анорексія може бути викликана виключно гормональними або іншими фізіологічними відхиленнями. Фактори, які викликають первинну анорексію:

 • Дисбаланс гормонів, що регулюють харчову поведінку у наслідку генетичної схильності або нездорового способу життя. Спосіб визначення: хімічні аналізи, опитування пацієнта.
 • Нещодавно пережиті операції на шлунково-кишковому тракті.
 • Депресія, пережиті стреси, психотравми і інші психологічні відхилення, не пов’язані безпосередньо з харчовою поведінкою, які через свою гормональну природу так само здатні викликати порушення харчової поведінки.

Вторинна ж анорексія, викликана спотвореним сприйняттям свого тіла. Невротичні процеси, які призвели до таких тенденцій, мають зовсім інші чинники, хоча вони так само можуть перетинатися і з факторами первинної анорексії (виникнення депресії, порушення гормонального балансу і т.п.). Основний фактор виникнення вторинної анорексії – неправильне уявлення про своє тіло і красу, викликані невротичними і психологічними процесами. Основні симптоми вторинної анорексії:

 • Постійна зацикленість на темах дієти, схуднення і всього, що пов’язано з харчовою поведінкою
 • Постійні спроби штучно пригнічувати відчуття голоду за допомогою “дієтичних” вишукувань або медикаментозних препаратів
 • Емоційна нестабільність і неврівноваженість в разі, коли “контроль” прийому їжі не представляється можливим
 • Замкнутість і небажання обговорювати можливі проблеми з харчовою поведінкою

Як позбутися від анорексії? Способи лікування і терапії хвороби анорексія.

В першу чергу важливо розуміти, що лікування анорексії – це комплексний процес відновлення всіх основних сфер життєдіяльності, усунення причин анорексії в кожній конкретній ситуації і навчання навичкам ефективної профілактики можливого зриву.

У разі первинної анорексії – лікування в першу чергу медикаментозне і направлено на реабілітацію наслідків анорексії як на психічному, так і фізичному рівні.

Вторинна анорексія коригується психотерапевтичними методами в комплексі з навчанням навичкам здорового харчування і помірної фізичної активності. Детальніше про лікування анорексії читайте відповідну статтю.

Дізнайтеся більше про анорексію і способи позбавлення від проблеми саме у Вашому випадку, зателефонувавши нашим фахівцям прямо зараз!


  Врятуйте життя собі і близьким!
  Залиште заявку і ми розповімо Вам покроково що потрібно зробити!


  account_circle


  phone