Клиника, которой Вы можете доверять

Doctor Dolinsky Clinic предоставляет современную диагностику и своевременную медицинскую помощь в борьбе с зависимостями разной сложности.


              

Запись на прием

+38 (066) 079 39 95

Зміна системи цінностей під час лікування залежностей

Залежна людина постає в українській свідомості, як неблагонадійний елемент, який є небезпечним для себе та оточуючих. Вважається, що залежна людина стає залежною через хибну систему цінностей, яку вона надбала через неправильне виховання чи за власним бажанням. Багато в чому це є хибним твердженням. Адже залежність є надбаним захворюванням, і хибна система цінностей є лише проявом проблеми, а не причиною. Тим паче, потерпіла від залежності людина не може бути відповідальною за цю ваду. Адже формування хвороби на 90% не залежить від самої людини. Важливо розуміти, що наслідки залежності на особистісному рівні призводять до розладу психіки, особистості та поглядів залежного. І одужання від залежності обов’язково включає в себі відновлення здорових поглядів і норм поведінки. Це є необхідна частина одужання від залежності, без якої неможливо довготривало зберегти тверезість.

Як змінити залежну поведінку та систему цінностей?

Як було сказано вище, система цінностей залежного спотворюється під впливом залежної поведінки. Людина втрачає будь-які орієнтири в житті, єдиним інтересом стає предмет залежності. Ця нова система цінностей з одного елемента змушує людину поступово переступати всі грані дозволеного і робить її небезпечною для себе і оточуючих. Але в стані проблеми людина не може бути відповідальною за свою поведінку, адже залежність позбавляє людину усілякого контролю над собою. І вимагати з такої людини змінити ситуацію неможливо. Єдине, що може позбавити потерпілого від цього страшного важеля хвороби, це зовнішня допомога.

В першу чергу необхідно зупинити активну залежну поведінку, і створити всі умови для повноцінного відновлення. Тільки відновивши свою психіку і здоров’я пацієнт зможе почати усвідомлювати своє становище. Після цього необхідним етапом є терапія самої залежності, де ключовим аспектом є психологічна допомога і терапевтичне співтовариство.

Важливо розуміти, що часто людина робить негативні вчинки в проблемі саме через проблему. І в міру свого відновлення розсудливість буде повертатися і наслідки залежності на особистісному рівні будуть поступово спадати.

Дізнайтеся більше про особистісний розвиток і реабілітацію залежних – зателефонуйте нам прямо зараз!